[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kubeon
    Drive
    • 2011
    • 41

    Zamieszczone przez mil
    Zamieszczone przez kubeon
    właśnie odebrałem samochód po wymianie sprężyn, jest zauważalnie wyżej i trochę twardziej na dziurach. Robione w ASO Kocmyrzowska Kraków.
    Ile masz teraz od nadkola do środka koła?
    podniosło mi się o 15mm, do 390 prawie. W ASO powiedziano że SAP zlecił wymianę sprężyn na inne (inny numer). Być może kluczowe było że poza wiszącym tyłem wspomniałem że przy jeździe w 5 osób jest fatalnie i auto prawie haczy o asfalt zderzakiem - wpisali to w zlecenie.

    Komentarz

    • geralcik
      Drive
      • 2011
      • 61

      Zamieszczone przez kubeon
      Zamieszczone przez mil
      Zamieszczone przez kubeon
      właśnie odebrałem samochód po wymianie sprężyn, jest zauważalnie wyżej i trochę twardziej na dziurach. Robione w ASO Kocmyrzowska Kraków.
      Ile masz teraz od nadkola do środka koła?
      podniosło mi się o 15mm, do 390 prawie. W ASO powiedziano że SAP zlecił wymianę sprężyn na inne (inny numer). Być może kluczowe było że poza wiszącym tyłem wspomniałem że przy jeździe w 5 osób jest fatalnie i auto prawie haczy o asfalt zderzakiem - wpisali to w zlecenie.
      u mnie dokładnie tak samo, i też zgłaszałem, że się nie da jechać przy komplecie pasożytów w aucie - zresztą zgodnie z prawdą... w zimie na śliskim przód generalnie robił co chciał bo mało miał kontaktu z glebą
      Turas 2 mit gas naturlich

      Komentarz

      • leonn
        RS
        • 2011
        • 2726
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        U mnie tez tył siedzi jak do auta i bagażnika naładuje, ale pomierzyłem jak auto było puste i wymiary mam w normie.

        Pytanie do kolegów kowal 2002 i abstinent , te wymiary co podaliście to macie z Elzy, czy z etki?
        I jeszcze jedno, czy jest gdzieś podane, do jakiego wymiaru ma się maksymalnie zmniejszyć wymiar przodu i tyłu dla 2UA , przy pełnym obciążeniu samochodu (przy nacisku na przednią oś 910kg i tylną 970kg)? Po tym też można by było stwierdzić, czy sprężyny są za miękkie.

        [ Dodano: Wto 13 Mar, 12 19:06 ]
        Zamieszczone przez geralcik
        jadę z serdecznymi pozdrowieniami dla kierownika serwisu
        Rozmawiałem chyba z nim kiedyś, wydawał mi sie że jest spoko, ale nic nie tłumaczy takiego zachowania.
        Moim zdaniem to, że udowodnisz mu olewanie klienta nic nie da. Ja bym poszedł do dyrektora, szefa czy kto tam jest najważniejszy, opisał sprawę z kierownikiem i wysłuchał co szef ASO ma do powiedzenia o takim zachowaniu swojego kierownika, a potem napisał bym o całej sprawie do SAP, co oni sadzą o takim podejściu ASO do klienta? Ot taka pochwała do SAP dla ASO by była. Ja bym na twoim miejscu nie odpuścił.

        Komentarz

        • gstawiak
          Classic
          • 2012
          • 27

          Zamieszczone przez geralcik
          w zimie na śliskim przód generalnie robił co chciał bo mało miał kontaktu z glebą
          u mnie to nawet hamulce przez to nie działają tak jak powinny jak jadę z 5-oma osobami, ale moje tłumaczenie w ASO nie przyniosły zamierzonych efektów.
          Chcieli mi jedynie założyć ale standardowe sprężyny (niby takie same jak mam teraz i się nie zgodziłem) - być może będą one inne faktycznie od tych fabrycznych... może zaryzykować...? sam już nie wiem...

          Komentarz

          • Rosomak
            L&K
            • 2011
            • 1365
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Ja już po wymianie jest różnica +3cm..
            Niestety nie uzyskałem odpowiedzi jaki to numer części. Ponoć sprężyny seryjne o innej charakterystyce twardości oznaczone jako 4 kropki (kwadraty) 3białe i 1 zółta.
            Z tego co się dowiedziałem, to każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie z pomiarami. To że ktoś przyjedzie i zgłosi nie znaczy że będzie miał wymienione... To zależy od pomiarów i wyposażenia (u mnie LPG i oryginalny hak hol. Skoda).
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz

            • DonPablo
              Classic
              • 2012
              • 1

              Witajcie . Jestem posiadaczem skody octavi 2 TDI 105 koni z pakietem na bezdroza [podniesiona o ok. 2 cm.] Kupilem ja w lutym 2010 i po paru miesiacach bylem reklamowac ze jest za miekka i obciera przy lekkim ladunku .. Zaprosili mnie jak doszla waga zaladowalem jeszcze trzy osoby z aso sprawdzali nacisk na os ....Stwierdzili ze sprezyny mam takie jak w instrukcji i nic nie moga zrobic dla porownania wsiedlismy do kombi i tak samo siadla .. Dzis bedac w serwisie dowiedzialem sie od jednego z WAS o tym forum .. Prosze o pomoc jak wywalczyc wymiane .. Nadmienie ze mam opcje gwarancji 48 miesiecy .. Pozdrawiam Pawel

              Komentarz

              • Maicroft
                Moderator
                S_OCP MemberModeratorr
                • 2004
                • 25757
                • Audi

                Ja nie wiem co jest z tymi FLkami, ale do starej BKD liftback z pakietem na bezdroza mozna bylo normalnie zapakowac 4 osoby do auta + pelen bagaznik + box na dachu i nic nie ocieralo.
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                • kowal 2002
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 5161

                  Maicroft, ja też nie wiem. Jeździłem teraz trochę OII z 2007 150 000 km przebiegu i jest wyczuwalnie twardsza niż moja OIIFL po 40 000 km. Czyżby mniej "stali w stali" w nowszych sprężynach.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz

                  • Yacca
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 119

                    Zamieszczone przez komoornik
                    Jak pisałem wcześniej - wyszło mi 380mm, ale z pełnym zbiornikiem gazu.
                    Odpowiedź jaką usłyszałem - zapraszamy bez gazu.
                    A mi powiedzieli, że pomiar powinien być wykonany z pełnymi zbiornikami benzyny i LPG ale bez koła zapasowego.
                    Ja miałem pełny LPG i pół benzyny, więc brakujące pół zbiornika benzyny zastąpiło koło zapasowe.
                    Dostałem informację, że SAP zatwierdził wymianę i sprężyny zostały zamówione. Pozostaje czekać.

                    Komentarz

                    • leonn
                      RS
                      • 2011
                      • 2726
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Zamieszczone przez kowal 2002
                      Jeździłem teraz trochę OII z 2007 150 000 km przebiegu i jest wyczuwalnie twardsza niż moja OIIFL po 40 000 km. Czyżby mniej "stali w stali" w nowszych sprężynach.
                      Ponawiam pytanie , te wymiary co podałeś to masz z Elzy, czy z etki?
                      I jeszcze jedno, czy jest gdzieś podane, do jakiego wymiaru ma się maksymalnie zmniejszyć wymiar przodu i tyłu dla 2UA , przy pełnym obciążeniu samochodu (przy nacisku na przednią oś 910kg i tylną 970kg)? Po tym też można by było stwierdzić, czy sprężyny są za miękkie.
                      Daj info, jak możesz, czy te wymiary sa gdzies podane.

                      Komentarz

                      • kapi
                        L&K
                        • 2009
                        • 1174
                        • Fabia combi

                        Zamieszczone przez leonn
                        te wymiary co podałeś to masz z Elzy, czy z etki?
                        z ELSY - etka to katalog części i takich informacji tam nie ma.

                        > podane wymiary z serwisówki <

                        2UA - zawieszenie standardowe.
                        nie ma wzmianki o maksymalnym ugięci zawieszenia.
                        maksymalną ładowność masz w homologacji.
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz

                        • geralcik
                          Drive
                          • 2011
                          • 61

                          Zamieszczone przez Yacca

                          A mi powiedzieli, że pomiar powinien być wykonany z pełnymi zbiornikami benzyny i LPG ale bez koła zapasowego.
                          Ja miałem pełny LPG i pół benzyny, więc brakujące pół zbiornika benzyny zastąpiło koło zapasowe.
                          ja dokładnie tak samo miałem, koło zapasowe robiło za pół baka benzyny
                          Turas 2 mit gas naturlich

                          Komentarz

                          • Maicroft
                            Moderator
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2004
                            • 25757
                            • Audi

                            Wczoraj zmierzylem u mnie. Okolo 38cm przy prawie pelnym zbiorniku ON, kole zapasowym, a w srodku wozek i dwa foteliki. Opony 205/55/16 praktycznie nowe.

                            394mm +- 10mm od 01.06r A wiec u mnie raczej nic nie da sie zdzialac, biorac pod uwage ze mozna zaczepic hak to lekko dociazyc przyczepe i bedzie mozna chlapacze zbierac z drogi.


                            Potem zmierzylem w starym BXE, tylko ze teraz ciut krzywo stoi bo ma przod podniesiony, ale jak nic 40cm na luzaka polowa zbiornika paliwa i opony 195/65/16 tez praktycznie nowe (jak stanie na prostym to jeszcze sprawdze ponownie). Zawieszenie ma przejechane 250kkm i nic nie bylo dotykane, bo daty na amorach sa z 2006 roku
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            • TwoB
                              L&K
                              • 2011
                              • 1086
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Czy mógłby ktoś wrzucić PrintScreen'a z tymi wymiarami z ELSY?
                              Chętnie pokazałbym to "specowi" z ASO, który ma swój pogląd na wysokość zawieszenia w aucie z LPG.
                              SATYNOWA O2 Tour
                              Z pozdrowieniami
                              Bartek

                              Komentarz

                              • Mynia
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 112

                                u mnie wyszło 36cm.
                                W ASO, delikatnie mówiąc, to nie byli zachwyceni.
                                Ich pomiar pokazał, że brakuje 2,5cm do spełnienia normy (nie powiedzieli ile wynosi norma). Standardowo oczywiście padło, że to przez butlę i koło zapasowe (PB - rezerwa, LPG - połowa)

                                Po prostu wyśmiałem kolesia.

                                Zrobili (chyba) dokumentację i czekam. Na dzień dzisiejszy to nie polecam ASO Bieranowski Bydgoszcz. Być może to odszczekam. Zobaczymy.
                                Pozdrawiam
                                Marek

                                combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                Komentarz

                                • kapi
                                  L&K
                                  • 2009
                                  • 1174
                                  • Fabia combi

                                  Zamieszczone przez TwoB
                                  Czy mógłby ktoś wrzucić PrintScreen'a z tymi wymiarami z ELSY?
                                  Chętnie pokazałbym to "specowi" z ASO, który ma swój pogląd na wysokość zawieszenia w aucie z LPG.
                                  wygląda to tak jak z książki - > klik <
                                  podział na zawieszenia jest taki sam.
                                  OII sprzedana


                                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                  Komentarz

                                  • TwoB
                                    L&K
                                    • 2011
                                    • 1086
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    kapi, ok, dzieki, w takim razie to mam i im pokażę,
                                    a pytam o ELSĘ bo to już by była kropka nad "i", bo skoro tak jest w wytycznych serwisowych to tak ma być i nie ma dyskusji.
                                    SATYNOWA O2 Tour
                                    Z pozdrowieniami
                                    Bartek

                                    Komentarz

                                    • piter-wroc
                                      Drive
                                      • 2011
                                      • 99

                                      Byłem wczoraj w salonie Centrum TMT Wrocław na pomiarze wysokości i stwierdzili że nie trzyma normy. Pomiar odbył się przy 1/4PB i 1/2LPG bez koła zapasowego. Według ich instrukcji ma być przeprowadzony pomiar z pełnym zbiornikiem PB, ale nic nie mieli napisane o LPG więc różnica w braku paliwa PB została zastąpiona zbiornikiem LPG. Norma dla Octavi Tour Kombi (nie wiem czy dla innych jest taka sama) wynosi 394+- 10 a u mnie wyszło 370. Bez dalszych utrudnień wysłali zapytanie do SAP i kazali czekać. Poinformuje jak się zakończyła sprawa.
                                      O2 Kombi Tour

                                      O2 Tour Rosso Brunello

                                      Komentarz

                                      • Rosomak
                                        L&K
                                        • 2011
                                        • 1365
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Zamieszczone przez piter-wroc
                                        Bez dalszych utrudnień wysłali zapytanie do SAP i kazali czekać. Poinformuje jak się zakończyła sprawa.
                                        Jak nie robili Ci "schodów", to skończy się pozytywnie, wymianą jak u mnie.
                                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                        Komentarz

                                        • piter-wroc
                                          Drive
                                          • 2011
                                          • 99

                                          Po cichu liczę na to. Ale uciesze się jak już będzie potwierdzenie i termin na montaż. Po za tym jestem na siebie trochę zły że tak długo z tym zwlekałem.
                                          O2 Kombi Tour

                                          O2 Tour Rosso Brunello

                                          Komentarz

                                          • Philu
                                            Ambiente
                                            • 2010
                                            • 172
                                            • Toyota

                                            U mnie już po wymianie. Tył stoi wyżej a samochód jest sztywniejszy i lepiej się prowadzi.
                                            Kiedyś były Octavie. Obecnie Toyota Auris TS FL 1.6 Valvematic i Toyota Yaris III 1.0 VVTi.

                                            Komentarz

                                            • Rosomak
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1365
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Po za tym jeżeli Skoda nie wymieniłaby mi sprężyn w ramach gwarancji, to byłem skłonny zamówić takie (dodatkowe): http://allegro.pl/sprezyny-wspomagaj...060883745.html

                                              Pisałem i dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział że czeka na dostawę. Niedawno (kilka dni temu) dostałem taką odpowiedź od sprzedawcy na e-mail:
                                              cytat:

                                              "Witam

                                              Przepraszam za opóźnienie, ale właśnie od kilku dni próbuję wyjaśnić sprawę z producentem sprężyn.
                                              Chodzi o to ,że MAD sprzedaje swoje spręzyny również Importerowi Skody , który jak każdy dealer musi naliczyć "odpowiednią" marżę. Ich klienci złożyli zamówienia u nas bo byliśmy dużo tańsi . Okazało się, że sprzedajemy za tanio (!!!) i producent podniósł nam ceny o 50% !!! Zrezygnowaliśmy z zamówienia na te sprężyny.
                                              Próbowałem wyjaśnić ,że chciałbym chociaż wcześniej przyjęte zamówienia zrealizować w poprzednich cenach , ale MAD nie zgodził się."


                                              Niby wszystko fajnie, ale przecież Skoda nie założyła mi dodatkowych sprężyn do już istniejących, tylko całkiem nowe, inne o odmiennej charakterystyce, twardości...

                                              U mnie tak wygląda po wymianie wyżej +3cm. Jest w/g mnie zauważalna różnica!
                                              Załączone pliki
                                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                              Komentarz

                                              • Mynia
                                                Ambiente
                                                • 2011
                                                • 112

                                                Zamieszczone przez Philu
                                                U mnie już po wymianie. Tył stoi wyżej a samochód jest sztywniejszy i lepiej się prowadzi.
                                                Ile było ,i ile jest po wymianie?
                                                Pozdrawiam
                                                Marek

                                                combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                                Komentarz

                                                • dziadekk
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 355
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  A ja dziś dowiedziałem sie w innym warszawskim aso , że to cała wina Landi Renzo i nic z tego nie będzie (gwarancja) :shock: . Bez komentarza. Kompletuję dokumentację kompetencyjną.

                                                  Komentarz

                                                  • Rosomak
                                                    L&K
                                                    • 2011
                                                    • 1365
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Zamieszczone przez dziadekk
                                                    dowiedziałem sie w innym warszawskim aso , że to cała wina Landi Renzo
                                                    Mianowicie, że co??? Że niby zbiornik (30kg) + paliwo (45kg) i dupa ma być aż tak nisko??? Nie bardzo w to wierzę...
                                                    Sprężyny są miękkie...
                                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...